دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 5210
تعداد نوشته ها : 9
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
 

وعده ما 

دوشنبه ۲۸ بهمن

 مصادف با اربعین حسینی

کانون اصلاح و تربیت تهران

ساعت ۱۵

آدرس: تهران- انتهای بلوار آیت الله کاشانی- شهر زیبا- خیابان کانون- کانون اصلاح و تربیت

دسته ها :
يکشنبه بیست و هفتم 11 1387

جمعیت دانشجویی امام علی (ع) همانطور که در ماه مبارک رمضان به رسم مولای شیعیان آیین کوچه گردان عاشق را بنا نهاد، در تاسوعای حسینی به رسم سرور و سالار شهیدان، امام حسین (ع) که برای اقامه ی قسط و عدل و یاری مظلومان به پاخاست، اقدام به برپایی طرحی با عنوان " طرح طفلان مسلم" نمود. این طرح با هدف بررسی و رفع معضلات اجتماعی کودکان در جامعه برگزار شد و برای اولین سال بر روی کودکان کانون اصلاح و تربیت متمرکز گردید، اعضای جمعیت ، بعد از مراجعاتی که به کانون اصلاح و تربیت استان تهران داشتند، با جوی برخلاف آنچه در جامعه از شنیدن نام زندانی های کانون اصلاح و تربیت بر ذهن ها نقش می بندد ، مواجه شدند . کودکان و نوجوانان مظلومی که عمدتا از شهر یا روستایشان برای کار مهاجرت کردند و در غربت و بی کسی ، به دلیل لحظه ای اشتباه به زندان افتاده اند. بعد از مطالعه ی پرونده ها و بررسی وضعیت عده ای از مددجویان و آشنایی با خانواده های آنان ، چند تن از مددجویان انتخاب شدند و تصمیم بر آن شد تا در فاصله ی تاسوعا تا اربعین حسینی برای آزاد سازی این کودکان تلاش شود، از اهداف مهم جمعیت امام علی(ع) در این طرح این است که خیرینی که بانی آزادی هر یک از مددجویان کانون اصلاح و تربیت می شوند، مسئولیت پس از آزادی آنان را نیز تا زمانی که مددجو نیازمند کمکهای مادی و معنوی است، بر عهده گیرند تا از باز گشت دوباره ی این نوجوانان به چنین مکان هایی جلوگیری شود.

یکی از برنامه های اجرایی طرح طفلان مسلم تلاش برای آزادسازی کودکان زندانی که به نوعی قربانی معزلات جامعه شده اند و نیز حمایت پس از آزادی این افراد است.

در چند نوبت مراجعه به کانون و کمک گرفتن از منابع مختلف و لیست مددجوها تعدای مددجو جهت تحقیق انتخاب شدند. در مرحله بعد پرونده مددجو به طور کامل مطالعه شده و با خود فرد نیز مصاحبه صورت گرفت. در مرحله نهایی گروه شناسایی خانواده مددجو را نیز مورد شناسایی قرار داد.

 

بخشی ای از نتایج به شرح زیر است که هنوز هم روند تحقیقات ادامه دارد.

 1-      م.ز

17 ساله

 جرمش درگیری با فروشنده موتوری که پول موتور (دعوا سر 100 هزار تومان بوده) را گرفته ولی موتور را تحویل نداده است. در ابتدا فروشنده در حالت مست حمله می کند. سپس مددجو برای دفاع از خود با چاقویی که گویا از آن شاکی بوده به او ضربه وارد می کند. برای این مددجو میزان 20 میلیون دیه تعیین شده که گویا  شلکی با 15 میلیون راضی می شود.

2-      م.گ

17 ساله

وضعیت خانوادگی سطح پایینی دارد. 1 خواهر دانشجو و 1 برادر سرباز و 2 برادر محصل هستند. پدر نگهبان و مادر (45 ساله) خانه دار است. مددجو قبل از بازداشت محصل بوده است. متولد خوزستان که در شهریار زندگی می کند. مددجو با یک پیرمرد 55 ساله با موتور تصادف می کند که خودش هم در این تصادف، مصدوم می شود و مدتی را در بیمارستان  می گذراند. شاکی مبلغی را به عنوان از کارافتادگی می خواهد. مددجو در کانون در کارگاه برق مشغول به فعالیت است و وضعیت خوبی دارد. در کانون حاضر به تحصیل نیست.

3-      ع.ا

17 ساله

فرزند طلاق. خواهر گرفتار اعتیاد است و شوهر خواهر هم اهل خلاف و حمل مواد مخدر. مددجو مورد تنبیه شدید بدنی قرار می گرفته و تجربه فرار از منزل را نیز دارد. یک سال قبل با وارد کردن چاقو (در حال چاقو فروشی بوده) به پهلوی شاکی موجب آسیب دیدگی کلیه شده که البته مددجو اظهار می دارد که شاید در اثر مصرف مواد بدون آگاهی این کار را انجام داده است. مبلغ دیه 4/13 میلیون تومان می باشد.

4-    م.خ

16 ساله

دعوای منجر به آسیب دیدگی که ملزم به دیه 20 میلیون تومان شده است.

5-    ر.ت

17 ساله

با موتور بدون گواهی نامه با عابر پیاده (پیرمرد) تصادف کرده و از ناحیه دست و پا موجب شکستگی و آسیب شده.  شاکی از کار افتادگی می خواهد و وضعیت مددجو بلاتکلیف است.

6-    ح.غ

17 ساله

در یک میوه فروشی شاگرد بود و کمک خرج خانواده. درآمد خانواده 180 هزار تومان در ماه. در میوه فروشی روزی 6 هزار تومان درآمد داشته.

در راه برگشت از سر کار با یک خانم 65 ساله تصادف کرده منجر به قطع عضو (ضایعه نخاعی) شده است و دیه 80 میلیون است و 1 سال حبس تعزیری

در کانون معرق کاری می کند و در باشگاه هم فعالیت دارد. هوش موتسط، سابقه اقدام به خودکشی. در این مدت دچار افسردگی شدید شده است (مشکل خواب دارد).

وضعیت معیشتی مددجو بسیار وخیم است.

7-    ر.ح

17 ساله

هنگام رانندگی با لودر با دوستش بوده که دوستش از موتور پرت می شود و فوت می کند. مادر متوفی شاکی است و صاحب کار مددجو  که کار غیر قانونی می کرده (اجازه رانندگی بدون گواهی نامه با لودر به مددجو) با سند آزاد شده است. مددجو  به علت نداشتن کارت اقامت و گواهی نامه مقصر اصلی است . شاکی در خواست دیه کرده (40میلیون تومان) ممکن است به 25 میلیون رضایت دهد . پدر بی کار است . مددجو 7 ماه است که در کانون است.

درآمد مددجو 400 هزار تومان

8-    م.پ

17 ساله

زندگی با دوستان (به دلیل فوت پدر و مادر)

به دلیل نداشتن جا و مکان پس از فوت والدین با دوستانش زندگی می کند که برای فراهم کردن درآمد  گاوصندوق را به همراه دوستانش می دزد که گاوصندوق را پس داده ولی شاکی مدعی است که ضبط صوت هم گم شده. 2 دوست دیگر به جرم سرقت 150 هزار تومان دستگیر شدند ولی بقیه ی دزدی ها گردن مددجو  افتاد.

 9-    پ.ر

17 ساله

مادر و خواهر 5 ساله اش در کرمانشاه زندگی می کنند.(از طریق پدر بزرگ تامین می شوند) و خودش به همراه پدرش حدود 3 سال است که در تهران مشغول به کار هستند.

پدر 300 گوسفند را به 3 مال خر داده و صاحب گوسفندها متوجه می شود و شکایت می کند و پ.ر را به دلیل زندگی با پدر دستگیر می کنند. پدرش در حال حاضر در زندان است و هیچ علاقه ای به پیگیری وضعیت پسرش ندارد.

با پدرش رابطه بدی دارد و از کارهای پدرش ناراحت است. خود را بی گناه می داند.

علاقه مند به درس خواندن است.

قبلا در تهران کلاس کامپیوتر می رفته و حقوق هم می گرفته.  پدرش معتاد به تریاک است  مددجو  اول دبیرستان است و علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته علوم انسانی است (بسیار مستعد).

شهریار نگهبان و چوپان بوده است.

10-  ف.ح

16 ساله

تصادف با موتور (رفته بود نان بگیرد) با یک پسر بچه 16 ساله (در کماست). خود مددجو هم ضربه ای به سرش خورده است و تعادل روحی اش به هم خورده است.

11-  ح.ا

16 ساله

پدرش جانباز است و مشکل سلامتی دارد. و هر ماه مدتی در بیمارستان ساسان می بستری است و بی کار است.

در راه برگشت از خانه پسرعمو با یک پیر مرد (در ماه ذیحجه) تصادف می کند. مددجو قبل از تصادف کمک خرج خانواده بوده و خانواده توان پرداخت دیه را ندارد. مبلغ دیه 53 میلیون تومان برآورد شده است.

 12- ح.ح

16 ساله

روز حادثه دختر همسایه را که 9 ساله بوده سوار می کند تا به جایی برساند (به درخواست مادر دختر) ولی در راه با یک پراید تصادف می کند و در نهایت منجر به قطع پای دختر (از زانو) می شود . دیه 4/16 میلیون است که البته خانواده شاکی درصورت تهیه پای مصنوعی رضایت می دهد و این پول را هم برای خرید پای مصنوعی می خواهند.

13- ی.ع

16 ساله

با هم جرمش با تعدادی جوان درگیر شده که سر یکی از آن ها شکسته است.

م.ر

15 ساله

جرم : سرقت

14- ح.ی

تصادف با موتور که منجر به صدمات و دیه 5 میلیون تومان شده است.

15- ح.ن

15 ساله

در اتوبان همت با یک زد تصادف می کند. پای شاکی شکسته است.

16- م.ح

16 ساله

کشف مواد مخدر که داخل لباس تنش که مال پسرخاله اش بوده جاسازی شده بود (کراک). درآمد خانواده از مددجو تامین می شده است.

17- م.ع

15 ساله

با موتور برادرش با مردی تصادف کرده و کتف وی شکسته است.

 18- م.ر

تصادف منجر به ایراد صدمه

تجربه فرار از منزل. ترک تحصیل. قبلا به دلیل تصادف در کانون بوده که با وثیقه شوهرخاله آزاد شده . پدرش تمایل داشته که به کانون بر گردد. ارتباط نامناسب با اعضاء خانواده. هوش پایین تر از سطح متوسط.

 شغل، جمع اوری ضایعات با کمک برادر و پدرش

19- خ.ع

18 ساله

شغل،کارگر ساختمانی

در سال سوم راهنمایی مردود شده و ترک تحصیل کرده و علتش را مشکلات خانوادگی می داند.

در شب حادثه با مقتول درگیر شده و مقتول که معتاد به کراک است به پدر خسرو توهین کرده و به همراه دوستانش او را تحریک به ضربه زدن با چاقو کرده که خسرو به وی با چاقو میوه خوری ضربه زده است که فرد هنگام رسیدن به بیمارستان فوت کرده. شب ها مشکل خواب دارد.

در کانون عضو شورای شهر است.

خانواده اش هر هفته به ملاقاتش می آیند.

خانواده شاکی به قصاص اصرار دارد.

20- ب.ق

17 ساله

زندگی با پدر و مادر (1 خواهر و 1 برادر). دارای خانواده سالم. 15 سال است که از میانه به تهران آمده اند

ساعت 21 از سر کار (خیاطی) بر می­گشته که با 3 زورگیر مواجه شده است. البته قبل از آن شب هم، همین 3 نفر زورگیر باز هم مزاحمش شده بودند و از مددجو اخاذی کرده بودند. بعد از مواجهه با آن 3 زورگیر که حدودا 21 ساله بودند و مددجو در آن زمان 13 ساله بوده درگیر شده و سعی کرده که از خود دفاع کند و با تیغ خیاطی که برای تیز کردن به همراه داشته به یکی از زورگیرها ضربه می زند و خود در اثر دعوا بیهوش می شود. بعد از مدتی که به هوش می آید به منزل می رود و استراحت می کند تا این که ساعت 12 شب بدون اینکه از ماجرا اطلاع داشته باشد (به ضربه ای با تیغ به فرد زده) او را دستگیر کرده و به پاسگاه می برند.- شاکی یکی از زورگیرهاست که با پیگیری خانواده مددجو به 10 الی 12 میلیون راضی خواهد شد. صدمه وارده بر مضروب باعث شده که 80 درصد از بینایی اش را از دست بدهد (چشم راست).  از 14 سالگی وارد گروه ویژه شده و بعد از 2 سال انتظار برای حکم دادگاه وارد بخش اصلی شده است.

 وضعیت خانواده: پدر یک بارکش در میدان تره بار است و در منزل که همه ی اعضا فامیل در آن شریک هستند سکونت دارد. درآمد خانواده حدودا 160 هزار تومان در ماه است و پدر خانواده به دلیل درد شدید کمر بر اثر فعالیت زیاد کمی تریاک مصرف می کند.

21- م.گ

20 ساله

تصادف در نیمه شب با موتور با فردی میان سال  که منجر به فوت وی شده است. بعد از تصادف هوشیاری کامل نداشته، به دلیل شب کاری قرص ضد خواب می خورده. دیه کامل یک فرد (40 میلیون تومان) لازم است که البته کانون نیز در تامین بخشی از دیه همکاری خواهد نمود.

مددجو در شرف انتقال به زندان بزرگسال است.

22-ح.آ

18 ساله

ح.آ چند سال است که در خیابان زندگی می کند و کارتون خواب است. پیرمردی که نگهبان یک ساختمان بوده به او اجازه می دهد که شب ها با او بخوابد، ظاهرا مشروب مصرف می کرده که یک بار می خواسته به ح.آ مشروب بدهد و وی  قبول نمی کند و درگیر می شوند و خودش معتقد است ضد و خوردی با او نداشته اما ظاهرا راست نمی گوید. این درگیری منجر به قتل پیرمرد می شود. پسر پیرمرد شاکی پرونده است و گفته اگر 40 میلیون دیه را بدهد رضایت می دهد. پدر و مادر و برادرها هیچ کدام از اعضا خانواده از این ماجرا مطلع نیستند و خبر ندارند که او مرتکب قتل شده و زندانی است.

مددجو در حال حاضر به بزرگسال منتقل شده است. شاید هنوز دیر نشده باشد...

و یاری کنیم که برای بقیه نیز دیر نشود ...

 

وعده ما:

همایش ثانویه

زمان: اربعین حسینی، ساعت ۱۵

مکان : تهران-انتهای بلوار آیت الله کاشانی- شهر زیبا- کانون اصلاح و تربیت

تلفن دفتر ستاد : ۵۵۱۵۴۱۶۵ (خانه ایرانی)

تلفن رابط اجرایی طرح : ۰۹۱۲۳۱۶۵۰۴۵ (علیرضا کریمی)

آدرس سایت : http://teflane-moslem.com/

 شماره حساب اختصاصی طرح (جدید):

۱۴۰۷۹۵۲۱۶۲

بانک ملت

حساب جام

به نام جمعیت امام علی (ع)

 پ.ن ۱: انشالله سه شنبه این هفته یکی از مددجوها (ع.م) با مبلغی که یکی از خیرین تقبل کردند آزاد خواهد شد.

پ.ن ۲: سال گذشته در مراسم اربعین م.ش بعد از سه سال سپری کردن در کانون آزاد شد. همچنین خرداد ماه سال ۸۶ م.خ بعد از گذر چند ماه و نیز در شب ماه رمضان ع.ع پس از گذران چند سال از زندان آزاد شدند. ع.ع در هفته آینده به سربازی خواهد رفت. او به محض خروج از کانون مشغول به کار شد. م.ش پس از یک سال ارتباط خودش را با جمعیت امام علی (ع) حفظ نموده و مشغول به کار است.

پ.ن ۳: در سال نخست طرح م.ن در راستا پرداخت مبلغ دیه از اعدام نجات پیدا کرد و هم اکنون با این که هنوز هم در حبس به سر می برد ولی با جمعیت همکاری دارد. س.ح.ح نیز پس از آزادی برای مدتی تحت حمایت جمعیت قرار گرفت.

 

دسته ها :
سه شنبه هشتم 11 1387
آه شاید                                       ای فلانی ....                                                 این واپسین فرصت در این تاریکدان باشدنیک می دانم                              راه دشواری میان ابرها پیموده شد امالغزشی اندک                            زجای پای من یا پای تو                                                                   هر سو و در هر جای پاشیده است لحظه های رفته را هم برف پوشانده است                                                     جای پای دیگران هم کم کمک گمرنگ پوشیده استپهن دشت برف و اسفند است اما آهنقش سوسوی امیدی در افق پیداست                                                               من نمی دانم ! کاش شاید شب چراغی در آسمان پیداستدستهایت را به هم بفشار                                          چشمهایت را ببند و چشم دل بگشایمن نمی دانم!                     ولی شاید خدا آنجاست !پشت پایت را پشت پا بگذارلحظه ها را سخت تر بی تاب تر در یاببستر برفی چونین باکر به پیش روی خیزده                                                             جای پای هیچ عابر نیز روی نگشودهپهنه ی این تازگی پهنای توست !                                               دست حق همراه تو و آدمکهایی که می سازیچون پلنگی کی در این سرمای برف آلود می تازی !                                                آه شاید ای فلانی...  نوشته :  م . ع . آ
دسته ها :
دوشنبه هفتم 11 1387
پیامبری از کنار خانه ما رد شد.باران گرفت.مادر گفت:چه بارانی می آید.پدرم گفت:بهر است.و ما نمی دانستیم باآن و بهار نام دیگر آن پیامبر است.پیامبری از کنار خانه ما رد شد.لباسهای ما خاکی بود.او خاک روی لباسهایمان را به اشارتی تکانید.لباس ما از جنس ابریشم و نور شد و ما قلبمان را از زیر لباسمان دیدیم.پیامبری از کنار خانه ما رد شد.آسمان حیاط ما پر از عادت و دود بود.پیامبر،کنارشان زد.خورشید را نشانمان داد و تکه ای از آن را توی دستهایمان گذاشت.پیامبری از کنار خانه ما رد شد و ناگهان هزار گنجشک عاشق از سرانگشتهای درخت کوچک باغچه روییدند و هزار آوازی را که در گلویشان جا مانده بود،به ما بخشیدند.وما به یاد آوردیم که با درخت و پرنده نسبت داریم.پیامبری از کنار خانه ما رد شد.ما هزار در بسته داشتیم و هزار قفل بی کلید.پیامبر کلیدی برایمان آورد.اما نام او را که بردیم،قفل ها بی رخصت کلید باز شد.من به خدا گفتم:امروز پیامبری از کنار خانه ما رد شد.امروز انگار اینجا بهشت است.

خدا گفت:کاش میدانستی هر روز پیامبری از کنار خانه تان می گذرد و کاش می دانستی بهشت همان قلب توست.

عرفان نظرآهاری

دسته ها :
چهارشنبه دوم 11 1387

بعد ازشرکت توی همایش طرح  طفلان مسلم احساس کردم، اصلا حتی یه کوچولو هم به اندازه بچه های جمعیت امام علی (ع)  مفید نیستم . تنها کاری که تونستم از عید کعبه کریمان که وارد جمعیت شدم انجام بدم یا شرکت توی همایش هاست یا تبلیغات . اما این جوری نه دلم راضی می شه نه این  جوری ارضاء می شم . دوست دارم بیشتر از اینا بتونم برای جمعیت کار انجام بدم اما نمی دونم چه جوری و از کجا باید شروع کنم.( بین خودمون بمونه یه جورایی توی جمعشون غریبم،یه آشنا داشتم اون هم آقای اکرمی معلم دیفرانسیل پیش دانشگاهیم بود و با تشویق ایشون بود که من وارد جمعیت شدم ولی ایشون.......... ) البته با شرکت توی کارگاه آموزشی رابطین یه جورایی شروع کردم ،( رابطین کسایی هستند که خانواده های محروم رو شناسایی و اونا رو حمایت می کنند و تا استقلال کامل این خانواده ها از نظر مالی تحت پوشش جمعیت هستند.)                                                                                                                                                 از روز تاسوعا به بعد طبق قراری که توی همایش گذاشتیم همچنان در حال پول جمع کردن هستم ، امیدوارم که هر چه زودتر بتونیم دیه خسرو رو جمع کنیم و مصطفی و بقیه بچه های کانون اصلاح و تربیت بتونن به خونه هاشون برگردن ، البته با کمکهای شما .

برام دعا کنید که بتونم بیشتر از اینا مفید باشم .

دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387

حسین زمان بودن سخت است.نه از آن جهت که رشادت و شهادت طلبی دشوار است، از آن رو سخت است که در این زمان ، یزید با نیزه گلوی طفلان مسلم جامعه را پاره نمی کند که فقر به تاراج انسانیت ها می شتابد و جهل راه رشد اندیشه ها را سد می کند و قربانیانی از معصوم ترین قشر جامعه یعنی کودکان ساخته می شود.

وجود کانون اصلاح و تربیت نمادی از کاهلی ما رد حسین زیستن است.خواستیم حسین زمان خود باشیم ، پس به سوی درد دیده ترین نوجوانان جامعه شتافتیم که از بند ناآگاهی ها رهایشان کنیم...

 وعده دیدار اربعین حسینی

مکان:شهرزیبا، انتهای بلوار آیت الله کاشانی، خیابان کانون، آمفی تاتر کانون اصلاح و تربیت.ساعت 15

دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387

برای طفلان مسلم دیروز میگریید آیا برای طفلان مسلم امروز میکوشید؟

جمعیت دانشجویی امام علی (ع) همانطور که در ماه مبارک رمضان به رسم مولای شیعیان آیین کوچه گردان عاشق را بنا نهاد، در تاسوعای حسینی به رسم سرور و سالار شهیدان، امام حسین (ع) که برای اقامه ی قسط و عدل و یاری مظلومان به پاخاست، اقدام به برپایی طرحی با عنوان " طرح طفلان مسلم" نمود. این طرح با هدف بررسی و رفع معضلات اجتماعی کودکان در جامعه برگزار شد و برای اولین سال بر روی کودکان کانون اصلاح و تربیت متمرکز گردید، اعضای جمعیت ، بعد از مراجعاتی که به کانون اصلاح و تربیت استان تهران داشتند، با جوی برخلاف آنچه در جامعه از شنیدن نام زندانی های کانون اصلاح و تربیت بر ذهن ها نقش می بندد ، مواجه شدند . کودکان و نوجوانان مظلومی که عمدتا از شهر یا روستایشان برای کار مهاجرت کردند و در غربت و بی کسی ، به دلیل لحظه ای اشتباه به زندان افتاده اند. بعد از مطالعه ی پرونده ها و بررسی وضعیت عده ای از مددجویان و آشنایی با خانواده های آنان ، چند تن از مددجویان انتخاب شدند و تصمیم بر آن شد تا در فاصله ی تاسوعا تا اربعین حسینی برای آزاد سازی این کودکان تلاش شود، از اهداف مهم جمعیت امام علی(ع) در این طرح این است که خیرینی که بانی آزادی هر یک از مددجویان کانون اصلاح و تربیت می شوند، مسئولیت پس از آزادی آنان را نیز تا زمانی که مددجو نیازمند کمکهای مادی و معنوی است، بر عهده گیرند تا از باز گشت دوباره ی این نوجوانان به چنین مکان هایی جلوگیری شود.

به نقل از سایت طرح طفلان مسلم

دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387

خلاصه ای از گزارش اجرای طرح طفلان مسلم در سال 85 به نقل از نشریه عشق و اندیشه :

دو ماهی به محرم مانده بود محرم که همیشه برای من یادآور سوز دلی غریبانه بود،از شنیدن نام حسین(ع)از شنیدن ذکر مصیبت هایش وقتی پر می شوی از عشق...                                                                                                                                  دو ماهی به محرم مانده بود ، مؤسس جمعیت امام علی (ع) پیشنهاد طرح طفلان مسلم را داد و از من خواست که به فکر اجرایش باشم خیلی مردد بودم من دوست داشتم فضای محرم با همان حال و هوایش شخصی و دست نخورده برای خودم باقی بماند و به مشغله های ستادی و اجرایی آلوده اش نکنم! به علاوه برایم سؤال بود که این واژه ها که در این طرح مطرحشان می کنیم : محرم ، کانون اصلاح و تربیت ، دو طفل مسلم...چگونه به هم ریط پیدا می کنند ؟                                                 

یک روز به طور اتفاقی وقتی داشتم به یک CD سخنرانی گوش می دادم گوشه هایی از خطبه ی امام حسین(ع) را خواندم که در آن آمده : "شما ای بزرگان که در علم و دانش پر آوازه اید ! و در خیر و نیکی زبانزد دیگران ! و در نصیحت و پند دادن شهره ی این و آنید ! ....افراد قوی و نیرومند شما را گرامی و محترم می شمارند....آیا این همه برای آن نیست که مردم امیدوارند که شما یه احیاء حقوق خداوند قیام کنید؟...                                                                                                                                 برای در هم شکستن بعضی از پیمانهای پدرانتان ناله سر می دهید لیکن شکستن تعهدات و پیمانهای رسول خدا را نادیده می گیرید.کورها ، لال ها و فلج ها در شهر ها بی سرپرست مانده اند و شما نه رحمی بر آنها می کنید و نه عملی در خور شان خودتان باشد در مورد آنان انجام می دهید..."                                                                                                                                باید کاری می کرد! به مؤسس تلفن زدم و ماجرای خطبه را گفتم و گفتم که به زودی طرح را شروع کنیم.حدود یک ماه فعالیت ها کار فکری ،‌مطالعه و بحث بود . وبلاگ زدیم و اعضاء برداشتها و مطالعاتشان را می نوشتند.در این حین چند بار به کانون اصلاح و تربیت سر زدیم و با کودکان و نوجوانان در حال اصلاح و تربیت هم کلام شدیم.

روز تاسوعا مردم را جمع کردیم آمفی تئاتر کانون بعد از بیانیه و سخنرانی و....از تعدادی از این نوجوانان کانون خواسته شد تا روی سن بیایند، یک گپ دوستانه هر کدام میکروفون را می گرفتندو چیزی می گفتند : "می خواست موتورم را بگیرد منم خط خطیش کردم ، منم از حقم دفاع کردم حضرت علی هم گفته از حقتون دفاع کنید!..."                                                                                              مردم هم که سادگی ها را می دیدند تحت تاثیر قرار گرفته بودند. یکی از حضار روی سن آمد که می گفت تازه از سفر ژاپن برگشته و افتخارش این بود که بچه ی دروازه غار است ، گفت حاضر است بنزش ار بفروشد اما این کودک که به خاطر قصاص خط خطی هایش در زندان بود را آزاد کند و تحت پوشش قرار دهد.دیگری در فرم عضویتش نوشته بود  که حاضر است 2 تا از نوجوانانی که آزاد می شود را در کارگاه پرداخت طلا و سنگهای قیمتی خودش استخدام کند و....

و هنوز کودکان زیادی در کانون به انتظار رسیدن پیامی از اینکه انسانیت هنوز زنده است ، در انتظار صدایی که تنها بگوید و از باور جان بگوید که : من نیز تو را فهمیدم ، آنچه کشیده بودی دانستم ، من نیز دانستم آنچه نام جرم برآنها نهاده بودم تنها اشتباه کودکانه ات بوده است  ، شاید برای اثبات هویتت ، فریاد بودنت ، برای اینکه بگویی : من نیز هستم! در آن گوشه ی شهر ، در میان زباله ها و افیون و فساد!.می خواستی بالیدنت را به من نشان دهی و من هرگز نخواسته بودم که ببینم!

همانطور که خوندید این متن گوشه ای از این مراسم در سال 85 بود که البته تاسوعای امسال هم خیلی خوب برگزار شد.واقعیت اینه که آنقدر امسال تحت تاثیر قرار گرفتم که فعلا راجع به امسال چیزی نمی تونم بگم، جز اینکه هرکس دوست داره یه سهم کوچیک توی این طرح داشته باشه اربعین منتظرشیم....

یا علی.....

 

دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387

دوباره سلام...

امروز می خوام یه جمعیت دانشجویی خیلی با صفا رو به شما معرفی کنم.من هم اگه خدا قبول کنه یکی از اعضای ناچیز این جمعیت هستم.

معرفی جمعیت امام علی با نام جهانی اولین برادر بزرگتر:

جمعیت دانش آموزی دانشجویی مردمی امام علی (ع) اولین جمعیت مستقل غیر سیاسی و اجتماعی که در سال 1387 در دانشگاه صنعتی شزیف آغاز به کار کرد.

پایه گذار اندیشه و طرحهای جمعیت " شارمین میمندی نژاد" استاد کلاسهای رهیافت درونی بوده است.

این جمعیت دارای پروانه فعالیت از نیروی انتظامی و وزارت کشور بوده و با شماره 19061 ثبت گردیده است.هم اکنون جمعیت دارای 2000 عضو در سراسر کشور و همچنین دانشگاههایی نظیر:صنعتی شریف ، تهران، خواجه نصیرالدین طوسی‌، علم و صنعت و دانشگاههای آزاد واحد تهران مرکز ، تهران جنوب و.....

از مهمترین طرحهای جمعیت:

1-    طرح طفلان مسلم با هدف حمایت از کودکان دچار آسیبهای اجتماعی در ایام محرم توسط هیئتها ئ تشکلهای مذهبی و با شهار برای طفلان مسلم دیروز می گرییم اما آیا برای طفلان مسلم امروز می کوشیم؟

2-  برگزاری طرح تدریس عشق در جهت ارتقای سطح علمی دانش آموزان نیازمند، که در این راستا جمعیت امداد دانشجوئی – مردمی امام علی(ع) اقدام به برگزاری یک دوره کلاس های تقویتی فشرده جهت آماده سازی دانش آموزان برای امتحانات خرداد ماه 86 نمود.

3-    طرح صفا سعی در ایام حج تمتع در حمایت از زنان سرپرست خانواده

4-    طرح کوچه گردان عاشق ویژه ی ایام مبارک ماه رمضان در پیروی از راه حضرت علی (ع)

5-    طرح کعبه کریمان ویژه ی ایام ولادت مولود کعبه.در این طرح کودکان تحت حمایت این جمعیت آرزوهای خود در روی کعبه های تهیه شده نوشته و این آرزوها توسط مردم معتکف در مساجد برآورده می شود.

6-    در کمیته ی رسیدگی و مددکاری این جمعیت رابطین خانواده هایی را شناسایی کرده و در فواصل زمانی خاص با سرزدن به این خانواده ها تغیرات وضعیت خانواده ها را بررسی نموده و میزان پیشرفت خانواده را تا استقلال کامل و خارج شدن از حیطه ی حمایت جمعیت مورد بررسی قرار می دهند.

 

 

 

دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387

عصر پیشرفت ، عصر تکنولوژی ، عصر تمدن و حال در پشت این دنیای به ظاهر آرام....

عصر خشونت، عصربی عدالتی، عصر ظلم و عصر انسانیت فراموش شده

نشانه ها کم نیست دلتنگی ها پایان خواهد یافت....

ای کاش می توانستم کاری کنم ؛ فقط می تونم دعا کنم :

                                                اللهم عجل لولیک الفرج

 

دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387
X