دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 5207
تعداد نوشته ها : 9
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب

بعد ازشرکت توی همایش طرح  طفلان مسلم احساس کردم، اصلا حتی یه کوچولو هم به اندازه بچه های جمعیت امام علی (ع)  مفید نیستم . تنها کاری که تونستم از عید کعبه کریمان که وارد جمعیت شدم انجام بدم یا شرکت توی همایش هاست یا تبلیغات . اما این جوری نه دلم راضی می شه نه این  جوری ارضاء می شم . دوست دارم بیشتر از اینا بتونم برای جمعیت کار انجام بدم اما نمی دونم چه جوری و از کجا باید شروع کنم.( بین خودمون بمونه یه جورایی توی جمعشون غریبم،یه آشنا داشتم اون هم آقای اکرمی معلم دیفرانسیل پیش دانشگاهیم بود و با تشویق ایشون بود که من وارد جمعیت شدم ولی ایشون.......... ) البته با شرکت توی کارگاه آموزشی رابطین یه جورایی شروع کردم ،( رابطین کسایی هستند که خانواده های محروم رو شناسایی و اونا رو حمایت می کنند و تا استقلال کامل این خانواده ها از نظر مالی تحت پوشش جمعیت هستند.)                                                                                                                                                 از روز تاسوعا به بعد طبق قراری که توی همایش گذاشتیم همچنان در حال پول جمع کردن هستم ، امیدوارم که هر چه زودتر بتونیم دیه خسرو رو جمع کنیم و مصطفی و بقیه بچه های کانون اصلاح و تربیت بتونن به خونه هاشون برگردن ، البته با کمکهای شما .

برام دعا کنید که بتونم بیشتر از اینا مفید باشم .

دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387

حسین زمان بودن سخت است.نه از آن جهت که رشادت و شهادت طلبی دشوار است، از آن رو سخت است که در این زمان ، یزید با نیزه گلوی طفلان مسلم جامعه را پاره نمی کند که فقر به تاراج انسانیت ها می شتابد و جهل راه رشد اندیشه ها را سد می کند و قربانیانی از معصوم ترین قشر جامعه یعنی کودکان ساخته می شود.

وجود کانون اصلاح و تربیت نمادی از کاهلی ما رد حسین زیستن است.خواستیم حسین زمان خود باشیم ، پس به سوی درد دیده ترین نوجوانان جامعه شتافتیم که از بند ناآگاهی ها رهایشان کنیم...

 وعده دیدار اربعین حسینی

مکان:شهرزیبا، انتهای بلوار آیت الله کاشانی، خیابان کانون، آمفی تاتر کانون اصلاح و تربیت.ساعت 15

دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387

برای طفلان مسلم دیروز میگریید آیا برای طفلان مسلم امروز میکوشید؟

جمعیت دانشجویی امام علی (ع) همانطور که در ماه مبارک رمضان به رسم مولای شیعیان آیین کوچه گردان عاشق را بنا نهاد، در تاسوعای حسینی به رسم سرور و سالار شهیدان، امام حسین (ع) که برای اقامه ی قسط و عدل و یاری مظلومان به پاخاست، اقدام به برپایی طرحی با عنوان " طرح طفلان مسلم" نمود. این طرح با هدف بررسی و رفع معضلات اجتماعی کودکان در جامعه برگزار شد و برای اولین سال بر روی کودکان کانون اصلاح و تربیت متمرکز گردید، اعضای جمعیت ، بعد از مراجعاتی که به کانون اصلاح و تربیت استان تهران داشتند، با جوی برخلاف آنچه در جامعه از شنیدن نام زندانی های کانون اصلاح و تربیت بر ذهن ها نقش می بندد ، مواجه شدند . کودکان و نوجوانان مظلومی که عمدتا از شهر یا روستایشان برای کار مهاجرت کردند و در غربت و بی کسی ، به دلیل لحظه ای اشتباه به زندان افتاده اند. بعد از مطالعه ی پرونده ها و بررسی وضعیت عده ای از مددجویان و آشنایی با خانواده های آنان ، چند تن از مددجویان انتخاب شدند و تصمیم بر آن شد تا در فاصله ی تاسوعا تا اربعین حسینی برای آزاد سازی این کودکان تلاش شود، از اهداف مهم جمعیت امام علی(ع) در این طرح این است که خیرینی که بانی آزادی هر یک از مددجویان کانون اصلاح و تربیت می شوند، مسئولیت پس از آزادی آنان را نیز تا زمانی که مددجو نیازمند کمکهای مادی و معنوی است، بر عهده گیرند تا از باز گشت دوباره ی این نوجوانان به چنین مکان هایی جلوگیری شود.

به نقل از سایت طرح طفلان مسلم

دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387

خلاصه ای از گزارش اجرای طرح طفلان مسلم در سال 85 به نقل از نشریه عشق و اندیشه :

دو ماهی به محرم مانده بود محرم که همیشه برای من یادآور سوز دلی غریبانه بود،از شنیدن نام حسین(ع)از شنیدن ذکر مصیبت هایش وقتی پر می شوی از عشق...                                                                                                                                  دو ماهی به محرم مانده بود ، مؤسس جمعیت امام علی (ع) پیشنهاد طرح طفلان مسلم را داد و از من خواست که به فکر اجرایش باشم خیلی مردد بودم من دوست داشتم فضای محرم با همان حال و هوایش شخصی و دست نخورده برای خودم باقی بماند و به مشغله های ستادی و اجرایی آلوده اش نکنم! به علاوه برایم سؤال بود که این واژه ها که در این طرح مطرحشان می کنیم : محرم ، کانون اصلاح و تربیت ، دو طفل مسلم...چگونه به هم ریط پیدا می کنند ؟                                                 

یک روز به طور اتفاقی وقتی داشتم به یک CD سخنرانی گوش می دادم گوشه هایی از خطبه ی امام حسین(ع) را خواندم که در آن آمده : "شما ای بزرگان که در علم و دانش پر آوازه اید ! و در خیر و نیکی زبانزد دیگران ! و در نصیحت و پند دادن شهره ی این و آنید ! ....افراد قوی و نیرومند شما را گرامی و محترم می شمارند....آیا این همه برای آن نیست که مردم امیدوارند که شما یه احیاء حقوق خداوند قیام کنید؟...                                                                                                                                 برای در هم شکستن بعضی از پیمانهای پدرانتان ناله سر می دهید لیکن شکستن تعهدات و پیمانهای رسول خدا را نادیده می گیرید.کورها ، لال ها و فلج ها در شهر ها بی سرپرست مانده اند و شما نه رحمی بر آنها می کنید و نه عملی در خور شان خودتان باشد در مورد آنان انجام می دهید..."                                                                                                                                باید کاری می کرد! به مؤسس تلفن زدم و ماجرای خطبه را گفتم و گفتم که به زودی طرح را شروع کنیم.حدود یک ماه فعالیت ها کار فکری ،‌مطالعه و بحث بود . وبلاگ زدیم و اعضاء برداشتها و مطالعاتشان را می نوشتند.در این حین چند بار به کانون اصلاح و تربیت سر زدیم و با کودکان و نوجوانان در حال اصلاح و تربیت هم کلام شدیم.

روز تاسوعا مردم را جمع کردیم آمفی تئاتر کانون بعد از بیانیه و سخنرانی و....از تعدادی از این نوجوانان کانون خواسته شد تا روی سن بیایند، یک گپ دوستانه هر کدام میکروفون را می گرفتندو چیزی می گفتند : "می خواست موتورم را بگیرد منم خط خطیش کردم ، منم از حقم دفاع کردم حضرت علی هم گفته از حقتون دفاع کنید!..."                                                                                              مردم هم که سادگی ها را می دیدند تحت تاثیر قرار گرفته بودند. یکی از حضار روی سن آمد که می گفت تازه از سفر ژاپن برگشته و افتخارش این بود که بچه ی دروازه غار است ، گفت حاضر است بنزش ار بفروشد اما این کودک که به خاطر قصاص خط خطی هایش در زندان بود را آزاد کند و تحت پوشش قرار دهد.دیگری در فرم عضویتش نوشته بود  که حاضر است 2 تا از نوجوانانی که آزاد می شود را در کارگاه پرداخت طلا و سنگهای قیمتی خودش استخدام کند و....

و هنوز کودکان زیادی در کانون به انتظار رسیدن پیامی از اینکه انسانیت هنوز زنده است ، در انتظار صدایی که تنها بگوید و از باور جان بگوید که : من نیز تو را فهمیدم ، آنچه کشیده بودی دانستم ، من نیز دانستم آنچه نام جرم برآنها نهاده بودم تنها اشتباه کودکانه ات بوده است  ، شاید برای اثبات هویتت ، فریاد بودنت ، برای اینکه بگویی : من نیز هستم! در آن گوشه ی شهر ، در میان زباله ها و افیون و فساد!.می خواستی بالیدنت را به من نشان دهی و من هرگز نخواسته بودم که ببینم!

همانطور که خوندید این متن گوشه ای از این مراسم در سال 85 بود که البته تاسوعای امسال هم خیلی خوب برگزار شد.واقعیت اینه که آنقدر امسال تحت تاثیر قرار گرفتم که فعلا راجع به امسال چیزی نمی تونم بگم، جز اینکه هرکس دوست داره یه سهم کوچیک توی این طرح داشته باشه اربعین منتظرشیم....

یا علی.....

 

دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387

دوباره سلام...

امروز می خوام یه جمعیت دانشجویی خیلی با صفا رو به شما معرفی کنم.من هم اگه خدا قبول کنه یکی از اعضای ناچیز این جمعیت هستم.

معرفی جمعیت امام علی با نام جهانی اولین برادر بزرگتر:

جمعیت دانش آموزی دانشجویی مردمی امام علی (ع) اولین جمعیت مستقل غیر سیاسی و اجتماعی که در سال 1387 در دانشگاه صنعتی شزیف آغاز به کار کرد.

پایه گذار اندیشه و طرحهای جمعیت " شارمین میمندی نژاد" استاد کلاسهای رهیافت درونی بوده است.

این جمعیت دارای پروانه فعالیت از نیروی انتظامی و وزارت کشور بوده و با شماره 19061 ثبت گردیده است.هم اکنون جمعیت دارای 2000 عضو در سراسر کشور و همچنین دانشگاههایی نظیر:صنعتی شریف ، تهران، خواجه نصیرالدین طوسی‌، علم و صنعت و دانشگاههای آزاد واحد تهران مرکز ، تهران جنوب و.....

از مهمترین طرحهای جمعیت:

1-    طرح طفلان مسلم با هدف حمایت از کودکان دچار آسیبهای اجتماعی در ایام محرم توسط هیئتها ئ تشکلهای مذهبی و با شهار برای طفلان مسلم دیروز می گرییم اما آیا برای طفلان مسلم امروز می کوشیم؟

2-  برگزاری طرح تدریس عشق در جهت ارتقای سطح علمی دانش آموزان نیازمند، که در این راستا جمعیت امداد دانشجوئی – مردمی امام علی(ع) اقدام به برگزاری یک دوره کلاس های تقویتی فشرده جهت آماده سازی دانش آموزان برای امتحانات خرداد ماه 86 نمود.

3-    طرح صفا سعی در ایام حج تمتع در حمایت از زنان سرپرست خانواده

4-    طرح کوچه گردان عاشق ویژه ی ایام مبارک ماه رمضان در پیروی از راه حضرت علی (ع)

5-    طرح کعبه کریمان ویژه ی ایام ولادت مولود کعبه.در این طرح کودکان تحت حمایت این جمعیت آرزوهای خود در روی کعبه های تهیه شده نوشته و این آرزوها توسط مردم معتکف در مساجد برآورده می شود.

6-    در کمیته ی رسیدگی و مددکاری این جمعیت رابطین خانواده هایی را شناسایی کرده و در فواصل زمانی خاص با سرزدن به این خانواده ها تغیرات وضعیت خانواده ها را بررسی نموده و میزان پیشرفت خانواده را تا استقلال کامل و خارج شدن از حیطه ی حمایت جمعیت مورد بررسی قرار می دهند.

 

 

 

دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387

عصر پیشرفت ، عصر تکنولوژی ، عصر تمدن و حال در پشت این دنیای به ظاهر آرام....

عصر خشونت، عصربی عدالتی، عصر ظلم و عصر انسانیت فراموش شده

نشانه ها کم نیست دلتنگی ها پایان خواهد یافت....

ای کاش می توانستم کاری کنم ؛ فقط می تونم دعا کنم :

                                                اللهم عجل لولیک الفرج

 

دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387

سلام

 همه ی نغمه های دل انگیز را که انسانی می تواند زمزمه کند در کلامی گردآوردم،همه خوبیها و زیبایی ها و نیکی ها را در یک واژه ذخیره کرده ام و نام آن را سلام نهاده ام سلام....

همیشه چیزهایی تو دلمون هست که به زبون نمی یاد ، انگار براش واژه ای نساختند، چیزهایی از جنس دوست داشتن، خوبی دیگران رو خواستن....

چیزهایی از جنس نوعی احساس گرم و سبز، احساس شیرینی که بعد از کمک به دیگران بهت دست می ده....

بازهم سلام ....

در تکاپوی معنا سعی داره در پشت این دنیای به ظاهر آرام در تکاپوی معنایی فراموش شده باشه، در تکاپوی حسی فراموش شده....

من نمی دانم....و همین درد مرا سخت می آزارد

 که چرا انسان ...این دانا...این پیغمبر

در تکاپوهایش چیزی از معجزه آن سو تر....

چه دلیلی دارد که هنوز مهربانی را نشناخته است ؟

و نمی داند در یک لبخند چه شگفتی هایی پنهان است!!!

من برآنم که در این دنیا خوب بودن – به خدا -  سهل ترین کار است

و نمی دانم که چرا انسان تا این حد با خوبی بیگانه است؟؟؟

و همین درد مرا سخت می آزارد....

دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387
X